Dieta pudełkowa to bardzo popularne rozwiązanie, wybierane chętnie m.in. przez osoby, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Wszystko ze względu na fakt, że posiłki wchodzące w jej skład mają ściśle wyliczoną kaloryczność. Czy w trakcie diety pudełkowej można szybko zrzucić zbędne kilogramy? Jak to zrobić i o czym warto pamiętać w trakcie składania zamówienia?

Kaloryczność diety pudełkowej

Firmy oferujące diety pudełkowe dbają o to, by każdy klient mógł wybrać odpowiedni wariant kaloryczności do swoich potrzeb. Wartość energetyczna musi być bowiem nieco mniejsza niż dzienne zapotrzebowanie. W ten sposób można zgubić zbędne kilogramy w zdrowy sposób. Osoby aktywne, wysokie i mężczyźni powinni wybierać plany o większej kaloryczności. Zazwyczaj w skład oferty firm odpowiedzialnych za diety pudełkowe wchodzą pakiety od 1200 do nawet 3500 kcal.

Swoje zapotrzebowanie na energię w ciągu dnia można obliczyć u dietetyka lub korzystając z internetowych kalkulatorów. Znaczenie mają bowiem takie informacje, jak wiek, płeć, wzrost czy aktywność w ciągu dnia.

Dieta pudełkowa a podjadanie

Zgubienie zbędnych kilogramów jest możliwe tylko wtedy, gdy wybierzesz odpowiednią kaloryczność posiłków i nie będziesz podjadać dodatkowych produktów w trakcie dnia. Pamiętaj, że wszystkie napoje oprócz wody również zawierają kalorie. Często lepszym pomysłem jest zatem zakupienie planu żywieniowego o mniejszej wartości energetycznej, dzięki czemu możliwe jest zachowanie deficytu po uwzględnieniu napojów pitych do posiłków. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy słodzisz herbatę i kawę lub pijesz je z mlekiem.

Dieta pudełkowa jako zdrowy sposób na chudnięcie

Dieta pudełkowa pozwala na zachowanie odpowiedniej kaloryczności w ciągu dnia. Deficyt powinien wynosić około 200-300 kcal dziennie. Posiłki wchodzące w skład cateringu są komponowane przez specjalistów, dlatego pozwalają na zachowanie zdrowia i niedoprowadzenie do niedoborów. Jest to jeden ze zdrowszych sposobów na redukcję masy ciała. Tym bardziej że catering jest dostępny w kilku wariantach diet.

Call Now Button