Catering dietetyczny dla wielu osób jest sposobem na uzyskanie wymarzonej masy ciała, a także uniknięcie konieczności samodzielnego przygotowywania posiłków. Dieta pudełkowa może całkowicie odmienić życie danego klienta. Czy warto postawić na taką usługę? Jakie są największe zalety cateringów dietetycznych i kiedy sprawdzają się one najlepiej?

Zalety cateringu dietetycznego

Dieta pudełkowa może być sposobem na zmianę życia. To wybór popularny wśród osób, które nie mają czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków, a także takich, które chcą schudnąć czy przytyć. Do największych zalet cateringu dietetycznego można zaliczyć:

  • stałą kaloryczność zgodną z zamówieniem – konkretna podaż kalorii może pomóc schudnąć, przytyć czy utrzymać stałą masę ciała,
  • posiłki przygotowywane przez dietetyków i profesjonalnych kucharzy,
  • codziennie inne posiłki, pełne niezbędnych składników odżywczych,
  • brak konieczności planowania jedzenia, robienia zakupów i gotowania,
  • możliwość wybrania odpowiedniej diety z kilku dostępnych propozycji – standardowej, wegetariańskiej, wegańskiej, dla sportowców i wielu innych.

Catering dietetyczny jest przede wszystkim bardzo wygodny. Posiłki są dostarczane prosto pod drzwi klienta każdego dnia. Pakuje się je w szczelne pudełka, co pozwala na zabranie ich ze sobą np. do pracy.

Kiedy warto postawić na catering dietetyczny?

Dieta pudełkowa sprawdzi się u osób, które nie mają czasu na gotowanie lub nie umieją przygotowywać smacznych i pełnowartościowych posiłków. To dobry wybór także wtedy, gdy chcesz zmienić masę ciała. Kaloryczność jest bowiem wyliczona z góry, dlatego nie ma ryzyka jej przekroczenia.

Catering dietetyczny może być też sposobem na poznanie nowych kuchni i inspiracji kulinarnych. Posiłki wchodzące w skład diety pudełkowej można następnie odtwarzać na własną rękę. Korzystanie z cateringu dla wielu osób jest bowiem tylko tymczasowym wyborem, np. na kilka kolejnych tygodni czy miesięcy. Dietę można wykupić także na parę dni – w zależności od swoich potrzeb.

Call Now Button